SEO & Google

by admin | SEO & Google için yorumlar kapalı

Websitesi sahibi olduğumuz zaman “ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ” kaliteli içerik barındıran sitemizin GOOGLE’da yapılan bir aramada en yukarı sıralarda çıkması ve sitemizdeki işleri beğenen potansiyel müşterilerin sitemizde bulunan telefon numarası ve mail adresini kullanarak bizimle temasa geçmeleridir.

İşte tam da burası çok önemlidir. Zira GOOGLE bizi daha yukarılarda listelemek için bazı önemli noktalara dikkat etmektedir;

Sitenin adresi, sitenin konusuyla ilgili mi? Örneğin, sifaveteriner.com adresli bir sitenin içeriği hayvan sağlığı ile ilgili metinlerden mi oluşuyor, yoksa örneğin “araba, spor, moda vs” gibi alakasız konuları mı kapsıyor?

Sitenin içeriği, internette oradan buradan copy paste (yani doğrudan kopyalama) olarak mı sağlanmış, yoksa organik (orijinal) malzeme mi içeriyor?

Site, çok ziyaretçi ve hit (sayfa gösterimi) alıyor mu?

İşte GOOGLE genellikle bu sorularla ilgili olarak olumlu bir izlenim edindiğinde (otomatik olarak tarayıcılarıyla yapıyor bunu tabii) sitemizin yukarı sıralarda çıkma şansı ciddi olarak artıyor.

Tabii burada bir de rekabet durumu söz konusu; Yani, örneğin veteriner diye sorduğumuzda GOOGLE’ a Türkiye veya dünyayı kapsadığından o kadar çok bu kelime ile ilgili site olacaktır ki, bizim yukarılarda çıkmamız son derece zorlaşacaktır. Fakat, örneğin “sefeihisar veteriner” diye sorduğumuzda yalnız seferihisar ve veteriner kelimelerinin birlikte geçtiği siteler arasında bir sıralama yapacağından, arama motorunun bizim sitemizi de başlarda çıkarma şansı ciddi olarak artacaktır.

Bu konularda daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle temasa geçebilirsiniz.